4týdenní online 

Odplenkuj laskavě

Provedu vás procesem odplenkování od začátku až do konce.

Toužíte zahodit plenky do kouta?

Už cítíte, že je ten správný čas na odložení plenek? Ale netušíte, co všechno je k tomu potřeba? Nedokážete si zkrátka představit, jak to bude probíhat u vašeho dítěte a úplně se děsíte toho, že to bude velký boj?

Možná, že už jste i pár věcí vyzkoušeli a zatím bez úspěchu nebo jste naopak v odplenkovacích vodách úplní zelenáči. Co si budeme povídat, nikdo z nás si už nepamatujeme, jak jsme se zbavili plen (i když babičky nám to vždy velmi barvitě popisují, zejména KDY to bylo).

Jednou to zkrátka přijít musí i na vašeho drobečka. Ale zbavit se toho neustálého kupování plen, věčného boje při přebalování, příbuzných se zaručenými radami, není zas až tak špatná představa. A tak jestli už cítíte, že teď je ten správný čas nebo naopak, že vám to stále nevychází a něco vám uniká, vydejte se se mnou na dobrodružnou plavbu.

Jakým tématům se budeme věnovat v kurzu

KDY ZAČÍT

Kdy je ta správná doba pro vás i vaše dítě. Jak poznáte, že je dítě připravené.

TEMPERAMENT DÍTĚTE

Podíváme se zblízka na povahové rysy vašeho dítěte, které vám mohou pomoci a nebo i pěkně zavařit v učení na nočník.

KOMUNIKACE O NOČNÍKU I NA NOČNÍKU

Jak komunikovat s dětmi při odplenkování - jak chválit, motivovat a co vůbec neříkat.

PŘIPRAVENOST

Jak připravit prostředí tak, aby vám šlo odplenkování snadno.

FYZIOLOGIE VYLUČOVÁNÍ

Zabrousíme stručně do fyziologie vylučování - konkrétně které svaly používáme při vylučování, rozdíl mezi zadržováním a uvolňováním, rozdíl ve vylučování mezi kluky a holkami.

NOČNÍKOVÝ TRÉNINK

Jak na odplenkování prakticky krok po kroku. Zaměříme se i na cestování, návštěvy, oblečení.

ODPLENKOVÁNÍ V NOCI

Co si připravit na noční dobrodružství a kdy plenky na noc odložit.

SEXUÁLNÍ VÝCHOVA

Souvisí odplenkování se sexuální výchovou? Kdy s ní začít a co si počít s análním obdobím?

SVÍZELNÉ SITUACE

Dám vám odpověď na nejčastější otázky. Co když dítě odmítá nočník, nechce na něm sedět, skrývá se za kytkou nebo chce při potřebě stát a mnoho dalšího.

Co je součástí kurzu

 • 4 živá setkání
  Setkání budou probíhat v uzavřené facebookové skupině. Probereme, co teď v odplenkování aktuálně prožíváte. Zkusíme přijít na příčinu a řešení.
 • 9 tématických videí
 • Podpora
  Během 4 týdnů jsem ti plně k dispozici jako tvůj rádce, průvodce a podpora. Budu tu pro vás, abyste zvládla tuhle velkou změnu citlivě a v klidu.
 • Emailová komunikace

Co ti ke kurzu ještě přibalím

 • 10 aktivit na podporu sezení na nočníku
 • 3 nočníkové pohádky
  V pohádkách vyřešíme tři nejčastější problémy v odplenkování.
 • 5 tipů, jak batole motivovat k dosednutí na nočník
 • Kartičky k zalaminování s tématem Rutina.
  Kartičky dítěti představí jednotlivé kroky Které pomohou dítěti nacvičit rutinu a celý proces krok po kroku.
 • Seznam knih pro rodiče o tématu odplenkování
 • Seznam knih o odplenkování pro děti

Bonusové rozhovory

aneb kdo dal mému online kurzu lesk

Tereza je odbornice na zdravé stravování a v rozhovoru s ní se dozvíte, na co si dát pozor, když se snažíte dítě odplenkovat.
Tereza Bicanováhttps://www.terezabicanova.cz/
Lucka je machr přes bezplenkovou komunikační metodu, ale i kontaktní rodičovství. Najdete u ní nejen hřejivou náruč, ale i cool řešení pro vaše domácí boje. 
Lucie Machutováhttps://luciemachutova.cz/
Liliana je hlasem firmy Petit Lulu, která dnes šije nejen látkové pleny, alei tréninkové kalhotky, minimální pleny a v neposlední řadě i látkové vložky.
Liliana Plačkovováhttps://www.petitlulu.cz
Martina je průvodkyní pánevního dna a psychosomatiky. Ukáže vám, jaké cviky můžete s dětmi cvičit, abyste zabránili inkontinenci.
Marta Brychtováhttps://martabrychtova.cz/

Mějte kompletní informace bez zbytečného hledání v knihách nebo na internetu o učení na nočník. Naučte se dítě citlivě provést celým procesem a přitom cítit podporu a porozumění.

Jsem tu pro vás.

Cena kurzu: 2 490 Kč

Kdo jsem já

Jsem Lucka a už od roku 2018 provázím maminky a jejich děti mými kurzy. Nejdřív jsem se věnovala jen znakování slyšících dětí pomocí metody Baby Signs a postupně jsem přidávala další zájmy jako je emoční inteligence, komunikace, psychomotorika, montessori pedagogika a v neposlední řadě i odplenkování

To poslední téma mě úplně pohltilo. Jsem totiž máma skoro šestiletého syna, který je citlivý a nemá rád změny (to má asi o mě, já je taky nemusím). Sice nočník přijal vcelku dobře, ale měl různé strachy z věcí, které jsem nedokázala pochopit, časté nehody nás také neminuly a na můj vkus to trvalo dlouho. Co mi ale nejvíc chybělo byla podpora. Mít někoho, kdo by mi poradil, jak na to. I když jsem načetla stohy knih, tak nikde jsem se nedočetla, jak to reálně bude probíhat. Plácala jsem se v tom sama metodou pokus-omyl. Vy ale nemusíte!  Co si budeme povídat, někdy i drobná informace může zachránit domácí pohodu. 

Nejste na to sami! Odplenkování nemusí být katastrofa nebo velké drama, když na to nejste sami.

Jak bude kurz probíhat

Kdy kurz začne

Od zaplacení objednávky

Jak dlouho kurz trvá

4 týdny

Jednotlivé lekce

Kapitoly se vám budou otevírat postupně a navzájem na sebe budou navazovat.

Cena 

 2 490 Kč

Nejčastější otázky

 • Na jak dlouho mi přístup ke kurzu zůstává?
  Napořád.
 • Kde bude kurz probíhat?
  V soukromé facebookové skupině.
 • Jak probíhají živá setkání?
  Živá setkání budou probíhat každý týden online. Rozebereme na nich to, co vás v odplenkování potkalo a najdeme společně řešení.
 • Jak získate přístup k bonusovým materiálům?
  Bonusové materiály vám budou odesílány s emaily.
 • Pro koho je kurz vhodný?
  Pro těhotné i maminky, které začínají s odplenkováním. I pro ty, co už mají nějaké kroky za sebou, ale ještě se jim nepovedlo odplenkovat.
 • Budu kurz stíhat?
  Lekce si můžete procházet svým tempem a vracet se k nim. Abyste ale využili mou podporu naplno, je lepší živá vysílání nevynechávat a ptát se na to, co vás aktuálně trápí.
 • Je kurz vhodný pro maminky, co absolvovaly bezplenkovou komunikační metodu?
  Bezplenkové komunikační metody se dotýkám jen okrajově, protože jsem ji sama nepraktikovala. I tak si myslím, že v kurzu tyto amminky najdou cenné informace a odpovědi na nejčastější otázky si poleschnou v rozhovoru s Luckou Machutovou.

Co o mě říkají maminky

S Luckou jsem absolvovala dva živé semináře a několik online. Na prvním živém mě nadchla a ukázala mi novou cestu, jak se dceři věnovat i kde čerpat informace. Druhý seminář už byla jistota - úvod do znakování pro rodiče: výborná motivace, tipy a zkušenosti. A když byla možnost sledovat ji pravidelně během korona-stavu, stala se pevným a vyhledávaným bodem našeho programu. Obdivuji šíři zkušeností i schopnost a ochotu předat je dál. Děkuji!
Jana Javůrková
S Luckou chodíme už na druhý kurz. Přesto mě opět dokázala překvapit, kolik je toho schopná vymyslet na jednotlivá témata. Jasně, že s trochou googlení se člověk dostane k podobným informacím, ale hlavní přínos je pro mě v tom, že se dozvím i spoustu věcí, které by mě ani nenapadlo hledat! A to je nedocenitelné:) V dnešní karanténní době všechno nabývá ještě mnohem hlubšího rozměru a inspirace k zabavení dítěte jednoduchou smysluplnou cestou není nikdy dost. Za pár korun tak získáváme zdroj informací mnohem větší hodnoty. Díky, Luci, za všechno tvé nadšení a práci!
Maminka Petra s dcerou Sofinkou

Máš ke kurzu ještě nějaké otázky?

Neváhej mě kontaktovat na l.tichanda@gmail.com nebo na telefonu 778 474 852.