fbpx

Jak zabavit dítě 365 dní v roce

aneb dejte si v klidu kávu a nohy nahoru

Věděli jste, že i když to na sociálních sítí vypadá všechno perfektně, tak mámy hodně tápou a jsou si velmi nejisté? Český výzkum z roku 2018 Fakulty sociálních studií MU dokonce ukazuje, že když má máma velký počet různých rad, tak neví, co dřív, trápí se, že své děťátko  nevychovává dostatečně dobře a bojí se, že něco zanedbá. 

 • Existuje tolik možností, co dítěti koupit za hračku a vy se v tom množství ztrácíte?
 • Jde vám hlava kolem ze všech možných cest, jak přistupovat k rodičovství?
 • Toužíte své batolátko zabavit smysluplně a přitom přirozeně podpořit jeho vývoj?
 • Chcete mít konečně argumenty pro babičky i partnery, že jste dobrý rodič?
 • Nechcete se strachovat, že jste ve vývoji vašeho děťátka něco zanedbali?
 • U prvního dítěte jste udělali spoustu chyb a chcete to teď u toho druhého dělat jinak?

Čím víc člověk hledá, tím víc různých informací najde a není z toho moc moudrý. Naopak. Místo toho, aby strávil příjemný čas se svým děťátkem, tak je víc ve stresu než v pohodě. Zatímco, když víte, jak si smysluplně užít čas s vaším děťátkem a opravdu víte, co vás v jeho vývoji čeká, tak se nejen sblížíte, ale budete si i víc věřit. Není to sen každé mámy?

Co je Růžovka?

Zvu vás do facebookového klubu Růžovka pro maminky, které se chtějí dozvědět něco nového o vývoji svého dítěte a nasát nějaké nápady na to, co s dětmi dělat doma. Nebojte, nebudu vám nutit kupovat si žádné pomůcky domů! Po celý rok se o vás budu starat, sunout vám nápady, inspiraci a pobízet vás k zamyšlení nad rodičovstvím jako takovým. Vše, co se dozvíte bude podložené výsledky vědeckých výzkumů, mými znalostmi z knih i zkušenostmi z kurzů pro rodiče a děti, které pořádám. K tomu bude ještě porce mých osobních příběhů, abyste věděly, že v té rodičovské oranžádě neplavete někdy sami. 

Na jaká témata se můžete těšit?

Po celý rok (tzn. září 2020 - září 2021) o vás budu pečovat prostřednictvím facebookového klubu. 

Každý týden na vás čeká jedno živé vysílání a jedno video. A na jaká témata se můžete těšit?

Témata živých vysílání

 • Jak komunikovat s dětmi, co je škatulkování a proč to nedělat, jak na nočník,
 • jak být důsledná k sobě i dětem, jak využít aktuální zájem dítěte, jak dítě motivovat,
 • co je pro dítě chvíle a jak s ní naložit, jak nás činy učí víc než slova, jak upravit prostředí, aby nám všem bylo dobře,
 • jak to mají děti s plánováním, opakováním a pamětí,
 • jak naučit dítě se dělit a říkat prosím i děkuji,
 • a mnoho dalšího....

Témata videí

 • Jak zabavit dítě na cestách i v kuchyni
 • Podpora jemné motoriky
  Přelévání, navlékání, vhazování, přesívání a jiné
 • Podpora hrubé motoriky
  Přenášení, bosé stezky a překážkové dráhy u vás doma
 • Aktivity z toho, co máte doma
  Ruličky od toaletního papíru, kolíčky, korky od vína, kuchyňské vybavení a jiné...
 • Aktivity dle ročního období
  jaro, léto, podzim, zima
 • a mnoho dalších nápadů...

 

Malá ochutnávka

Kdo jsem já...

Jsem lektorkou kurzů pro děti do tří let a seminářů pro rodiče (komunikace, emoční inteligence, odplenkování,znakování). Ale jsem také mámou a někdy to není úplně lehké.

Kolikrát jsem si už říkala, jak moc by mi pomohlo, kdyby mi někdo v porodnici dal na mé dítě manuál a já věděla, co mě čeká. Nemusela bych pak hodiny trávit u internetu, večery u knih a různých seminářů. Nakonec jsem byla vystresovaná z toho, kolik toho musím u syna hlídat, co všechno ho musím naučit, bála se, že něco zanedbám nebo podcením.

Vím, jaké to je, když vám do života přijde někdo, koho neznáte, zažíváte s ním dobré, ale i těžké situace. Při těch druhých jsem si mnohokrát přála vrátit čas a prožít je znovu, abych je vyřešila jinak, lépe pro nás oba. A když byl malý, tak naopak jsem si chtěla nasadit brýle a vidět můj svět jeho očima, abych mu lépe rozuměla.

Tohle přání se mi splnilo. Nikoliv s mým synem, ale díky svým kurzům. Vídám děti děti od 3 měsíců do jejich 3 let a jsem u toho, jak rostou, co všechno objevují, u jejich nadšeních i zklamáních. A celou tu dobu jejich rodiče pořád rozčilují ty samé situace, řeší podobné problémy a pokládají stejné otázky. Já mám ale ohromnou výhodu - jsem pozorovatel, s nadhledem, ten, co už tyto situace má za sebou.

Přečetla jsem mnoho knih a absolvovala hodně seberozvojových seminářů a stejně jsou pro mě těmi největšími učiteli právě děti. Obdivuji jejich spontánnost, upřímnost, odvahu a moudrost. 

Co vás v klubu Růžovka čeká

Pro mámy dětí starých 12-36 měsíců

 • 53 živých vysílání
  Veškerá vysílání budou uložena ve skupině po celý rok. A nebudou trvat déle než 20 minut.
 • 53 videí o aktivitách a pomůckách, které vám zajistí pozornost dítěte aspoň na pět minut.
  Vhodné pro děti od 12 měsíců do 36 měsíců.
 • Pomůcky a aktivity si vyrobíme z věcí, které máte doma.
  Řeknu vám přesně, jak je vyrobit, kolik vás budou stát času i peněz a hlavně PROČ je máte dělat.
 • Budu s vámi sdílet nejen mé osobní zkušenosti jako lektorky dětských kurzů, ale i životní příběhy.
  Zkrátka to, co mám já vyzkoušené s dětmi.
 • Informace podložené vědeckými výzkumy.
  Nepředávám to, co nemám nijak podložené.

To všechno získáte za pouhých 300 Kč!

Bonusy

Čeká vás 5 živých vysílání navíc s mými hosty! 

Nemusíte nikam chodit, já dojdu za vámi :-).

Reference

Kurzy pořádané Luckou se nám moc líbily. Chodila jsem se synem na kurz Znakování a také jsme navštívili několik hodin s jinou tématikou. Děti na Lucku reagují úžasně, ví jak je zaujmout, reaguje velmi pohotově dle situace a vždy vymysli vhodnou aktivitu. Rodičům poskytuje velmi kvalitní a zajímavé informace, je znát, že se orientuje a navíc čerpá i z vlastních zkušeností. Kurz znakování byl jedna z nejlepších investic do našeho syna. Od 10 měsíců se krásně dorozumíme. V roce zvládl s pomocí kurzu 15 znaků a 20 slov nebo zvuků, dnes v 15 měsících bych jeho znakovou a slovní zásobu odhadovala na 100 a každý den přibývají nové znaky či slova. Proto kurz doporučuji, kde se dá. Je nádherné vědět, na co vaše miminko myslí a co jej zajímá a komunikovat s ním. K Lucce plánujeme chodit i na další kurzy, za nás je to top lektorka.
Romana Dědkovámaminka Olivera
S Luckou jsem absolvovala dva živé semináře a několik online. Na prvním živém mě nadchla a ukázala mi novou cestu, jak se dceři věnovat i kde čerpat informace. Druhý seminář už byla jistota - úvod do znakování pro rodiče: výborná motivace, tipy a zkušenosti. A když byla možnost sledovat ji pravidelně během korona-stavu, stala se pevným a vyhledávaným bodem našeho programu. Obdivuji šíři zkušeností i schopnost a ochotu předat je dál. Děkuji!
Jana Javůrková
S Luckou chodíme už na druhý kurz, tak jsem věděla, že Růžovka nebude krok vedle. Přesto mě opět dokázala překvapit, kolik je toho schopná vymyslet na jednotlivá témata. Jasně, že s trochou googlení se člověk dostane k podobným informacím, ale hlavní přínos Růžovky je pro mě v tom, že se dozvím i spoustu věcí, které by mě ani nenapadlo hledat! A to je nedocenitelné:) V dnešní karanténní době všechno nabývá ještě mnohem hlubšího rozměru a inspirace k zabavení dítěte jednoduchou smysluplnou cestou není nikdy dost. Za pár korun tak získáváme zdroj informací mnohem větší hodnoty. Díky, Luci, za všechno tvé nadšení a práci!
Petra s dcerou Sofinkou

Vaše spokojenost je pro mne důležitá

Když do 14 dní od vstupu do klubu* zjistíte, že vám klub nepřináší to, co jste očekávali, napište mi a já vám vrátím vaše peníze zpět.  

* Za vstup do klubu považuji den, kdy jsem schválila vaše členství.

Pokud nemáte čas docházet, dojdu k Vám domů...

Račte vstoupit

Roční online průvodce pro maminky, které si chtějí čas se svým batolátkem užít a nejen ho přežít.