fbpx

Blíž k dětem, blíž k sobě

Zažijte na vlastní kůži, jak vaše dítě vnímá svět...

  • Teprve se těšíte na miminko a rádi byste věděli, co vás v jeho prvních třech letech vývoje čeká?
  • Toužíte vašemu dítěti víc rozumět a vidět ho spokojené?
  • Je pro vás těžké pochopit, PROČ se vaše dítě v danou chvíli tak chová?
  • Zažíváte některé situace poprvé a rádi byste věděli, jak si s nimi poradit?

Přihlaste se na aktuální semináře

Pokud na vás nevyzbylo místo nebo byste chtěli jiný termin, napište mi na l.tichanda@gmail.com a určitě najdeme nějaké řešení!

Máte mateřské centrum nebo víte o místě, kde by mé semináře zaujali ostatní rodiče? Napište mi!

Kdo jsem 

Jsem lektorkou kurzů pro děti do tří let a seminářů pro rodiče (komunikace, emoční inteligence, odplenkování,znakování). Ale jsem také mámou a někdy to není úplně lehké. Vím, jaké to je, když vám do života přijde někdo, koho neznáte, zažíváte s ním dobré, ale i těžké situace. Při těch druhých jsem si mnohokrát přála vrátit časprožít je znovu, abych je vyřešila jinak, lépe pro nás oba.  A když byl malý, tak naopak jsem si chtěla nasadit brýle a vidět můj svět jeho očima, abych mu lépe rozuměla.

Tohle přání se mi splnilo. Nikoliv s mým synem, ale díky svým kurzům. Vídám děti děti od 3 měsíců do jejich 3let a jsem u toho, jak rostou, co všechno objevují, jejich nadšení i zklamání. A celou tu dobu jejich rodiče pořád rozčilují ty samé situace, řeší hodně podobné problémy a pokládají stejné otázky. Já mám ale ohromnou výhodu - jsem pozorovatel, s nadhledem,ten, co už tyto situace má za sebou.

Přečetla jsem stohy knih a absolvovala hodně seberozvojových seminářů a stejně si nejvíc uvědomuji, že těmi největšími učiteli jsou děti. Pojďte to vidět i vy, díky mým zážitkovým seminářům! Když totiž uvidíte svět dětskýma očima, najdete laskavější cestu nejen k dětem, ale i k sobě samým.

 

Co získáte?

Informovanost

Získáte podložené informace o vývoji vašeho dítěte do tří let.

Laskavost

Uvidíte svět dětskýma očima a zažijete, jaké to je být zase malý.

Připravenost

Nebudete tápat nad tím, co vás ve vývoji dítěte čeká. Budete vědět, jak být vašemu miminku oporou i průvodcem v jeho prvních zážitcích.

Semináře

 

Zážitková psychomotorika

Seminář je určen všem rodičům dětí do tří let nebo teprve nastávajícím rodičům, kteří mají tu odvahu se ponořit do dětského vnímání dospěláckého světa a pochopit tak, CO jejich dítě v určitém časovém období dělá a PROČ. Kromě cenných informací si zažijete, jaké to je být dítětem

 

Pomůcky do packy

(0-12 měsíců)

Tápete, jak zabavit vaše miminko, abyste ho zároveň podpořili v jeho rozvoji? Nechcete investovat velké peníze do hraček? Ztrácíte se v množství informací a inspirativních blogů? Přijďte se dozvědět o psychomotorice vašeho děťátka a vyzkoušet si aktivity, které pak můžete dělat doma sami.

 

Rozvoj emoční inteligence

od narození do 3 let

Seminář, na kterém se dozvíte, co je emoční inteligence - jakproč ji rozvíjet, vědecky podložené informace o dětských emocích a ukážeme si i, jak řešit problémové situace. Tento seminář je vhodný pro rodiče miminekbatolat!

Komunikace s miminky

i batolaty Baby Signs

Domluvte se s vaším miminkem či batolátkem o jeho myšlenkách, zájmech, bolístkách, pocitechvzpomínkách pomocí jednoduchých znaků. Nečekejte na slova a komunikujte už teď!

 

Pomůcky do packy

(12 - 36 měsíců)

Nevíte, čím zabavit vaše batole, abyste ho podpořili v jeho vývoji? Máte plný pokoj hraček a přitom si vaše dítě chce nejvíc hrát s obyčejnými věcmi, co máte doma? Přijďte se dozvědět o jeho vývoji a vyzkoušet si aktivity, které pak můžete dělat doma.

Hurá na nočník

Metoda od doktorek vývojové psychologie Lindy Acredolo a Susan Goodwyn, která nabízí jednoduché tipy, JAK začít s učením na nočník, KDY poznat, že je na nočník dítě připravené, jak potřebu na nočník vyjádřit, když dítě ještě nemluví.