fbpx

Blíž k dětem, blíž k sobě

Zažijte na vlastní kůži, jak vaše dítě vnímá svět...

  • Teprve se těšíte na miminko a rádi byste věděli, co vás v jeho prvních třech letech vývoje čeká?
  • Nevíte, proč vaše děťátko opakuje jednu a tu samou věc pořád dokola?
  • Toužíte vašemu dítěti víc rozumět a vědět, jak vidí svět okolo sebe?
  • Je pro vás těžké pochopit, PROČ se vaše dítě v danou chvíli tak chová?
  • Ve vypjaté situaci se do dítěte nedokážete vžít a nenapadá vás lepší řešení než křik?

Přihlaste se na aktuální semináře

Pokud na vás nevyzbylo místo nebo byste chtěli jiný termin, napište mi na l.tichanda@gmail.com a určitě najdeme nějaké řešení!

Máte mateřské centrum nebo víte o místě, kde by mé semináře zaujali ostatní rodiče? Napište mi!

Kdo jsem 

Jsem lektorkou kurzů pro děti do tří let a seminářů pro rodiče (komunikace, emoční inteligence, odplenkování,znakování). Ale jsem také mámou a někdy to není úplně lehké. Vím, jaké to je, když vám do života přijde někdo, koho neznáte, zažíváte s ním dobré, ale i těžké situace. Při těch druhých jsem si mnohokrát přála vrátit časprožít je znovu, abych je vyřešila jinak, lépe pro nás oba.  A když byl malý, tak naopak jsem si chtěla nasadit brýle a vidět můj svět jeho očima, abych mu lépe rozuměla.

Tohle přání se mi splnilo. Nikoliv s mým synem, ale díky svým kurzům. Vídám děti děti od 3 měsíců do jejich 3let a jsem u toho, jak rostou, co všechno objevují, jejich nadšení i zklamání. A celou tu dobu jejich rodiče pořád rozčilují ty samé situace, řeší hodně podobné problémy a pokládají stejné otázky. Já mám ale ohromnou výhodu - jsem pozorovatel, s nadhledem,ten, co už tyto situace má za sebou.

Přečetla jsem stohy knih a absolvovala hodně seberozvojových seminářů a stejně si nejvíc uvědomuji, že těmi největšími učiteli jsou děti. Pojďte to vidět i vy, díky mým zážitkovým seminářům! Když totiž uvidíte svět dětskýma očima, najdete laskavější cestu nejen k dětem, ale i k sobě samým.

 

Co získáte?

Informovanost

Získáte podložené informace o vývoji vašeho dítěte do tří let.

Laskavost

Uvidíte svět dětskýma očima a zažijete, jaké to je být zase malý.

Připravenost

Nebudete tápat nad řešením stále se opakujících situací. Budete vědět, proč to vaše dítě dělá a jak máte reagovat,aby to pro oba bylo správné.

Semináře

Zážitková psychomotorika

Seminář je určen všem rodičům dětí do tří let, kteří mají tu odvahu se ponořit do dětského vnímání dospěláckého světa a pochopit tak, CO jejich dítě v určitém časovém období dělá a PROČ. Kromě cenných informací si zažijete, jaké to je být dítětem. 

Pomůcky do packy

(0-12 měsíců)

Taky nevíte, čím zabavit vaše miminko? Nechcete investovat velké peníze do hraček? Ráda byste vyrobila něco pro vaše miminko, ale ztrácet hodiny hledáním na internetu, co je pro něj vhodné, je pro vás ztráta času?

 

Rozvoj emoční inteligence

od narození do 3let

Seminář, na kterém se dozvíte, co je emoční inteligence - jakproč ji rozvíjet, vědecky podložené informace o dětských emocích a ukážeme si i, jak řešit problémové situace. Tento seminář je vhodný pro rodiče miminekbatolat!

Seminář o komunikaci s miminky i batolaty Baby Signs

Domluvte se s vaším miminkem či batolátkem o jeho myšlenkách, zájmech, bolístkách, pocitechvzpomínkách pomocí jednoduchých znaků. Nečekejte na slova a komunikujte už teď!

 

Rodičem nanečisto

Seminář je určen pro rodiče dětí do tří let, kteří mají odvahu PROŽÍT palčivé, každodenní situace v kůži dítěte, POCHOPIT tak jeho chování a NACVIČIT si jejich řešení, správného pro oba dva.  

 

Pomůcky do packy

(12 - 36 měsíců)

Nevíte, čím zabavit vaše batole? Nechcete mít plný pokoj hraček a přitom si vaše dítě chce nejvíc hrát s obyčejnými věcmi, co máte doma? Ráda byste vyrobila něco pro vaše batole, ale ztrácet hodiny hledáním na internetu, co je pro něj vhodné, je pro vás ztráta času?

Hurá na nočník

Metoda od doktorek vývojové psychologie Lindy Acredolo a Susan Goodwyn, která nabízí jednoduché tipy, JAK začít s učením na nočník, KDY poznat, že je na nočník dítě připravené, jak potřebu na nočník vyjádřit, když dítě ještě nemluví.