Blíž k dětem, blíž k sobě

Zažijte na vlastní kůži, jak vaše dítě vnímá svět...

  • Teprve se těšíte na miminko a rádi byste věděli, co vás v jeho prvních třech letech vývoje čeká?
  • Toužíte vašemu dítěti víc rozumět a vidět ho spokojené?
  • Je pro vás těžké pochopit, PROČ se vaše dítě v danou chvíli tak chová?
  • Zažíváte některé situace poprvé a rádi byste věděli, jak si s nimi poradit?

Co získáte z mých seminářů?

Informovanost

Získáte podložené informace o vývoji vašeho dítěte do tří let.

Laskavost

Uvidíte svět dětskýma očima a zažijete, jaké to je být zase malý.

Připravenost

Nebudete tápat nad tím, co vás ve vývoji dítěte čeká. Budete vědět, jak být vašemu miminku oporou i průvodcem v jeho prvních zážitcích.

Semináře

 

Jak mluvit s miminky a batolátky?

Chcete vědět, jak správně komunikovat se svým miminkem či batolátkem, abyste rozvíjeli jeho jazykové dovednosti a bylo vám oběma v konverzaci dobře. Nevíte, kdy je vhodné začít s cizí řečí či jak si poradit v situacích, kdy vás dítě nechce poslouchat

Pomůcky do packy

(0-12 měsíců)

Tápete, jak zabavit vaše miminko, abyste ho zároveň podpořili v jeho rozvoji? Nechcete investovat velké peníze do hraček? Ztrácíte se v množství informací a inspirativních blogů? Přijďte se dozvědět o psychomotorice vašeho děťátka a vyzkoušet si aktivity, které pak můžete dělat doma sami.

Bez plenek

Metoda od doktorek vývojové psychologie Lindy Acredolo a Susan Goodwyn, která nabízí jednoduché tipy, JAK začít s učením na nočník, KDY poznat, že je na nočník dítě připravené, jak potřebu na nočník vyjádřit, když dítě ještě nemluví.

Úvod do montessori pedagogiky pro dnešního rodiče

Ať už jste montessori pedagogice nakloněni nebo zatím jen sbíráte informace, pojďme si o ní popovídat.

Dozvíte se nejen o osobnosti paní M.Montessori, ale i o jejím učení, principech, pomůckách, jak je to se školkami i školami a proč je tento způsob výchovy a vzdělání dnes tak populární.

Komunikace pomocí metody Baby Signs

Domluvte se s vaším miminkem či batolátkem o jeho myšlenkách, zájmech, bolístkách, pocitechvzpomínkách pomocí jednoduchých znaků. Nečekejte na slova a komunikujte už teď!

Pomůcky do packy

(12 - 36 měsíců)

Nevíte, čím zabavit vaše batole, abyste ho podpořili v jeho vývoji? Máte plný pokoj hraček a přitom si vaše dítě chce nejvíc hrát s obyčejnými věcmi, co máte doma? Přijďte se dozvědět o jeho vývoji a vyzkoušet si aktivity, které pak můžete dělat doma.

Rozvoj emoční inteligence

od narození do 3 let

Seminář, na kterém se dozvíte, co je emoční inteligence - jakproč ji rozvíjet, vědecky podložené informace o dětských emocích a ukážeme si i, jak řešit problémové situace. Tento seminář je vhodný pro rodiče miminekbatolat!

Nestačili jste se příhlásit na seminář?

Pokud na vás nevyzbylo místo nebo byste chtěli jiný termín, napište mi na l.tichanda@gmail.com a určitě najdeme nějaké řešení!

Máte mateřské centrum nebo víte o místě, kde by mé semináře zaujali ostatní rodiče? Napište mi!

Kdo jsem 

Jsem lektorkou kurzů pro děti do tří let a seminářů pro rodiče (komunikace, emoční inteligence, odplenkování,znakování). Ale jsem také mámou a někdy to není úplně lehké. Vím, jaké to je, když vám do života přijde někdo, koho neznáte, zažíváte s ním dobré, ale i těžké situace. Při těch druhých jsem si mnohokrát přála vrátit časprožít je znovu, abych je vyřešila jinak, lépe pro nás oba.  A když byl malý, tak naopak jsem si chtěla nasadit brýle a vidět můj svět jeho očima, abych mu lépe rozuměla.

Tohle přání se mi splnilo. Nikoliv s mým synem, ale díky svým kurzům. Vídám děti děti od 3 měsíců do jejich 3let a jsem u toho, jak rostou, co všechno objevují, jejich nadšení i zklamání. A celou tu dobu jejich rodiče pořád rozčilují ty samé situace, řeší hodně podobné problémy a pokládají stejné otázky. Já mám ale ohromnou výhodu - jsem pozorovatel, s nadhledem,ten, co už tyto situace má za sebou.

Přečetla jsem stohy knih a absolvovala hodně seberozvojových seminářů a stejně si nejvíc uvědomuji, že těmi největšími učiteli jsou děti. Pojďte to vidět i vy, díky mým zážitkovým seminářům! Když totiž uvidíte svět dětskýma očima, najdete laskavější cestu nejen k dětem, ale i k sobě samým.

 

Potřebuješ poradit?

Máte nějakou otázku, nápad, bolest, názor, zkrátka cokoliv na srdci? Neváhejte mi napsat na l.tichanda@gmail.com

Ráda vám odpovím, poradím, vyslechnu.